/>

Maksa hiljem 3 osas - 0€ sissemakse, 0€ lisatasu

Kohandatavad kaardid - Custom Maps

Garmin Custom Maps - kohandatavad kaardid

Lae alla paber ja elektroonilisi kaarte oma Garmin kaarti näitavale käsi GPS seadmele.

Ühilduvus: Dakota 10 ja 20 | Colorado | Oregon seeria | Montana seeria | Monterra | GPSMAP 62 seeria | GPSMAP 64 seeria| GPSMAP 78 seeria | eTrex 20/30 ja 20x/30x | eTrex Touch 25 ja 35 | Edge 800 ja 810 | Astro 320 | Alpha 100 | Zümo 590 |

 

Ülevaade
 

Vahel on mingi piirkonna jaoks parim kaart elektroonilisel või prinditud kujul. Näiteks plaanid matka lähedal asuvasse rahvusparki, kuid oled mures, kas sinu gps`i kaardil on matkarada nii hästi märgitud või kas suudad paber kaardi järgi navigeerida. Kui saaks ainult panna oma käsi GPS seadet näitama paberkaarti.

Tutvustame kohandatavaid kaarte Garmin seadmetele - tasuta ja lihtne protsess, mis muudab paber või elektroonilised kaardid allalaetavateks kaartideks sinu ühilduvale käsi GPS seadmele. Kohandatavad kaardid luuakse kasutades Garmin kaardi joonistamise tehnoloogiat kaardi piltide digitaliseerimiseks ja paber või elektroonilise kaardi efektiivseks allalaadimiseks seadmesse.

Lisaks turvalisusele matkarajal pakuvad kohandatavad kaardid ka mugavust igapäeva situatsioonides. Näiteks on sul vaja näha mingil kindlal territooriumil katastri piire. Lahendus: lae alla internetist elektrooniline kaart (pildi kujul) ja loo ise endale sellest kaart. Katastri piirjoonte leidmine pole iial lihtsam olnud.

Lisaks praktilisele väärtusele, mida kohandatavad kaardid sulle pakuvad, võivad kaardid olla ka harivad ja meelelahutuslikud. Laadides kaardi ala kohta, mis kunagi oli, saad minna ajas tagasi ja uurida seda nii, nagu see kunagi oli ja nagu see on praegu.

Kas see on matkarada, katastri piirid või kaart aastate tagant, kõigest mõne lihtsa liigutuse abil on kohandatavad kaardid sinu gps`is.

Garmini kohandatavad kaardid töötavad Windows ja Mac arvutitel.

Õpetus

Enne kohtandatavate kaartide laadimist pead paigaldama oma käsi seadmele kõige hilisema tarkvarauuenduse. Külasta selleks aadressi https://www.gpseesti.ee/webupdater

Kohandatava kaardi loomisel ole vastutustundlik ja loo ainult kaarte, mis on pärit avalikelt lehekülgedelt ning millele sul on autoriluba.

1. Salvesta kaart JPEG formaadis

Garmin Custom Maps funktsioon nõuab kaardi salvestamist JPEG formaadis.

    * Kui kaart on paberkujul, skanneeri see sobiliku resolutsiooniga¹ ja salvesta JPEG failina.
    * Kui kaart on elektrooniline, nt. pdf, siis pead saama selle mõne spets pilditöötlus programmi abil sobiliku JPEG formaati.

2. Loo pildi pealiskihtKasutades Google™ Earth programmi, leia umbkaudne ala², mida sinu kohandatav kaart katab.

Ülevalt tööriistaribalt kliki Add > Image Overlay. Ilmub uus Image Overlay (pildi pealiskiht) kastike.

3. Ühenda JPEG pildiga

Uuest Image Overlay (pildi pealiskiht) kastist täida järgmised andmed:

  o  Lisa nimi.
  o  Link väljale lisa Browse nupu alt JPEG pildi asukoht arvutis.
  o  Kasuta Location (Asukoht) saki kaardi joonestuse järjekorra muutmiseks, kui vaja. Joonestuse järjekorda kasutatakse selleks, et määrata kindlast järjekord, kuidas kaardid joonestatakse sinu seadmel. Näiteks kui joonestusjärjekord on 50 või suurem, ilmub sinu kohandatud kaart tavalise Garmin kaardi peal.

4. Kalibreeri JPEG pilt

Enne New Image Overlay kasti sulgemist pead sa oma JPEG pildi kalibreerima (geo-referents) vastavalt all olevale Google satelliit pildile.

Liiguta rohelisi tähiseid, et muuta nurki, servi, keskosa või JPEG pildi pööramiseks. Võib-olla pead muutma JPEG pildi läbipaistvust, et satelliit pildid alt välja paistaks. Kasuta selleks Transparency (Läbipaistvus) riba New Image Overlay kasti ülaosas.

Kohandatud kaardi salvestamiseks vajuta OK.

5. Saada oma kaart gps seadmesse

Ühenda oma Garmin kaartinäitav käsi GPS seade arvutiga.

Google Earth programmi vasakul poolel parem hiire klik oma kohandatud kaardil.

Kliki Save Place AS (Salvesta koht).Avanevas kastis leia oma arvuriga ühendatud seadme ketas ja vajuta salvesta³ oma kohandatud kaart /Garmin/CustomMaps/ kausta.
Salvesta fail KMZ formaadis.(Soovitav salvestada Mälukaardile)

Sinu kohandatud kaart ilmub Garmin kaardi osana käsi gps seadmel.

Custom Map kaardi deaktiveerimine

Algseadena on kohandatavad kaardid Garmin seadmes aktiveeritud.

Kaardi väljalülitamiseks Dakota või Oregon seadmel:

Vali Seaded > Kaart > Kaardi info. Võta kohandatud kaardi kastist "linnuke" ära.

Colorado seadmel:

Mine kaardi lehele ja vali Seaded > Vali kaart. Keri kohandatud kaardi juurde ja võta kaardi kastist "linnuke" ära¹Oregon ja Colorado seadmetel on lahutusvõime 155 dpi, Dakotal 110 dpi. Kasuta neid resolutsioone andmeid juhtnööridena pildi suuruse määramisel.

²Mida lähemal on vaadeldav ala JPEG pildi asukohale ja kattuvusele, seda lihtsam on seda kalibreerida.

³Faili saab ka salvestada microSD mälukaardile ja paigaldada Garmin kaartinäitavasse käsi GPS seadmesse.

Kasutame küpsiseid ning Google Analyticsit veebisaidi liikluse ja statistika analüüsimiseks. Loe lähemalt.

Sulge