/>

Garmin esindus Eestis - tule liitu klubiga.
Maksa hiljem 3 osas - 0€ sissemakse, 0€ lisatasu 

Une jälgimine

Garmin Connect'i™ miljonite kasutajate andmed vihjavad sellele, kuidas vanus, bioloogiline sugu ja stress võivad mõjutada aega, mida kulutame vajaliku une peale.

Väide et uni on oluline ei ole just värske uudis. See on vajalik kehafunktsioon, mis on seotud nii vaimse, kui ka füüsilise tervisega. Kuigi üks vähese une või täiesti uneta öö ei pruugi teile kulukas olla, järjepidev unepuudus on seotud südamehaiguste, insuldi, halva vaimse tervise, kõrge vererõhu, II tüüpi diabeedi ja isegi varase surmaga.

OK, uni on tähtis. Sain aru. Aga kuidas on Garmin sellega seotud? Me muretsesime, et te iialgi ei küsi! Paljudel Garmin'i nutikelladel on täiustatud une jälgimine, mis[1] annab täieliku aruande selle kohta, kui hästi te täpselt magasite — koos ülevaatega une/ ärkamistsüklitest ja etappidest nagu kerge, sügav ja REM uni[2]. Teile isegi määratakse uneskoor 0st-100ni, koos ülevaatega teguritest, mis teie skoori mõjutasid.

Võimalus enda uneharjumusi üle aja jälgida muudab paljut ning teadmine, kuidas teie eakaaslastel kulgeb on samuti kasulik. Muidugi, eksperdid soovitavad täiskasvanutel magada 7-9 tundi iga öö, kuid kui paljud päriselt saavad nii palju? Nagu ilmub, üsna palju neist. Uurisime valimit Garmin'i kasutajaid, kes jälgisid enda und valitud nutikelladega ja (nagu alati) meile avaldab muljet, kui hästi te prioritseerite oma tervist ja heaolu. Jätkake lugemist, et süveneda uusima Garmin andmearuande tulemustesse, kuid kõigepealt on siin ülevaade meie leidudest.

  • Enamus Garmin kasutajaid saavad vähemalt 7.5-8 tundi und iga öö.

  • Vanemad inimesed veetsid rohkem aega kerge une staadiumis ja veedavad tõenäolisemalt igal ööl rohkem aega ärkvel.

  • Naised vajavad rohkem und kui mehed. Garmin'i andmed näitavad, et tavaliselt naised veedavad 7 tundi ja 50 minutit magades, mehed aga 7 tundi ja 29 minutit.

  • Need, kes magavad 7 tundi või rohkem saavutavad 50% tõenäolisemalt Body Battery™ 80 või rohkem kui need, kes seda ei tee.

  • Mida rohkem und keegi saab, seda väiksem on tõenäosus, et nad veedavad aega kõrge stressi režiimis.

Kui palju und Garmin kasutajad saavad

Andke endale üks korralik aplaus: Enamus Garmin kasutajaid saavad vähemalt 7.5-8 tundi und iga öö. See jääb terviseekspertide soovitatud ajavahemikku ja (loodetavasti) tähendab seda, et ärkate iga päev välja puhanult ja olete valmis enda päevakavaga tegelema. (Kui mitte, ärge muretsege. Teie Garmin kell aitab teil välja uurida miks, kasutades mõõdikuid nagu HRV stress ja Body Battery.)

Kuidas vanus mõjutab und

Me teame, et vanus dikteerib kui palju und isik vajab — kui täiskasvanud magaksid sama palju kui vastsündinud, siis me ei saavutaks kunagi mitte midagi. Täiskasvanueas mängib vanus siiski unekvaliteedis rolli. Ülaltoodud diagramm näitab, et mida vanem isik on, seda vähem aega nad veedavad REM unes, mis aitab teavet meelde jätta ja töödelda. Vanemad inimesed veedavad rohkem aega kerge une staadiumis ning nagu allpool näidatud, nad veedavad tõenäoliselt rohkem aega öösel ärkvel. Huvitav on see, et alla 20. aastased veedavad kõige tõenäolisemalt igal õhtul 0-15 minutit ärkvel, kuid vanemaks saades tõuseb teie tõenäosus ärkvel olles voodis vedeleda öösiti. Oh, võiks olla jälle noor.

Kas teadsite, et naised vajavad rohkem und kui mehed? See on tõsi. SleepFoundation.org toob välja mitu põhjust nagu naiste suurem võimalus haigestuda unetusse, ärevusse ja depressiooni. Sinna hulka kuuluvad ka menstruatsioonitsüklist, rasedusest või menopausist tekkinud kõikuvad hormoonid. (Psst-Paljudel Garmini nutikelladel on ka seadmes menstruaaltsükli ja raseduse jälgimine.)

Õnneks näitavad Garmini andmed, et naised saavad seda vajalikku und. Naised magavad keskmiselt iga öö 7 tundi ja 50 minutit, mehed aga magavad 7 tundi ja 29 minutit. Unetsükli jaotused on järgmised:

  • Naised veedavad keskmiselt 4 tundi ja 52 minutit kerges unes, meeste keskmine on 4 tundi ja 35 minutit.

  • Naised veedavad tavaliselt 1 tund ja 11 minutit sügavas unes, meeste keskmine on 1 tund ja 7 minutit.

  • Naised veedavad keskmiselt 1 tund ja 32 minutit REM unes, meeste keskmine on 1 tund ja 22 minutit.

  • Naised veedavad keskmiselt 23.46 minutit ärkvel ning meeste keskmine aeg on 24.44 minutit.

Kuidas uni mõjutab Body Battery't

Garmin Body Battery on funktsioon, mis aitab teil enda energiavarusid hallata. Igal hetkel võite vaadata enda randmele, et näha kui hästi teie autonoomse närvisüsteemi sümpaatilised (võitle-või-põgene) ja parasümpaatilised (puhka-ja-seedi) harud koos töötavad. Teisisõnu, Body Battery näitab teile, kui hästi teie keha žongleerib stressi, taastumist, und ja kehalist aktiivsust ning annab teile numbriskaalal 0-100, kui palju gaasi teil paagis alles on.

Uni on parim viis, et taastada enda Body Battery't. Mida kõrgemal see on hommikul, seda tõenäolisem on, et teil on piisavalt energiat läbi terve päeva. Saate aru, kui suur on erinevus 60 ja 90 vahel, kui läheneb õhtusöögi aeg ja teie Body Battery on päeva jooksul 50 võrra vähenenud. Kui alustasite 90 punktiga, olete nüüd 40 peal ja teil võib veel jätkuda jõudu õhtusöögi valmistamiseks ja perega kvaliteetaja jaoks. Kui aga alustasite 60 punktiga, olete nüüd 10 peal ja tõenäoliselt otsite lähimat läbisõiduvõimalust.

Andmed näitavad, et need kes magavad 7+ tundi öösel saavutavad 50% tõenäolisemalt kehaaku skoori 80+ kui need, kes seda ei tee.

Kuidas uni mõjutab stressi

 Sarnaselt kehaakule ja uneskoorile, teie ühilduv Garmini nutikell määrab ka numbri vahemikus 0-100, mis näitab teie stressi reaalajas [3]. Stressitase on füsioloogilise seisundi näitaja kogu päeva jooksul. Seda mõõdetakse peamiselt HR'i ja HRV-andmete kombinatsiooni abil, mis salvestatakse teie kella tagaküljelasuva optilise südame löögisagedusanduri abil. Kui teie stressitase on 0-25, teie keha on puhakavas seisundis, mis on stressitabelil sinisega kujutatud. Tase 26-50 näitab madalat stressi (heleoranž), 51-75 on keskmist pinget (tumeoranž) ja 76-100 loetakse kõrgeks stressiks (tumeoranž).

Garmini andmed näitavad, et mida rohkem inimene magab, seda väiksem on tõenäosus, et ta veedab aega kõrge stressi režiimis. See tähendab, et teie keha suudab paremini töödelda stressi tekitavaid sündmusi ja lasta neil minna. Kui te ei maga piisavalt, siis see nii ei ole – olete jätkuvalt kõrge stressi all, mis omakorda põhjustab aja jooksul teie vaimse seisundi ja füüsilise seisundi kulumist.

Kuidas ma saan parandada oma und?

Kui vaatasite kõik need andmed läbi ja avastasite, et teie enda unestatistika on puudulik, pole vaja paanitseda. On mitu harjumust, mida saate rakendada oma une parandamiseks ja need kõik annavad palju tõenäolisemalt paremaid tulemusi, kui lammaste lugemine. Eelkõige soovitame teil seda jälgida. Kui olete tõeliselt huvitatud unest, siis teadmine mis kell magama läksite ja mis kell üles ärkasite arvatavasti ei ole piisavalt. Hea uudis seoses sellega? Selle jaoks on Garmin nutikell. Valige meie ühilduvate kellade hulgast et alustada oma une analüüsimist, sealhulgas kui kaua aega veedate erinevates uneetappides ja kuidas teie uneskoor muutub nädala jooksul[4]. See annab teile baastaseme, millest edasi liikuda.

Kui saate teada sellest, kuidas te magate, siis olete palju paremas positsioonis, et seda parandada. Garmin nutikellad annavad näpunäiteid une parandamiseks ja Garmin Connecti funktsioon Insights[5] annab teile teada teie andmete trendidest, näiteks päevadest, mil kipute rohkem või vähem magama. Samuti saate rakendada ka nõuandeid rühmadelt nagu Sleep Foundation, mis pakuvad soovitusi nagu mugava unekeskkonna loomine, magamamineku rutiini koostamine ja palju muud. Mida tahtlikumalt te unekvaliteeti parandate, seda tõenäolisemalt näete positiivseid tulemusi. Edu ja ilusaid unenägusid!

Pole kindel milline Garmin kell on sinu jaoks õige? Külastage meie kellaleidjat.

 

[1] Kui seotud ühilduva nutitelefoniga

[2] Vt. Garmin.com/ataccuracy

[3] Vt. Garmin.com/ataccuracy

[4] Vt. Garmin.com/ataccuracy

[5] Saadaval Garmin Connect klientidele, kes kasutavad aktiivsuse jälgimise funktsioone.

Kasutame küpsiseid ning Google Analyticsit veebisaidi liikluse ja statistika analüüsimiseks. Loe lähemalt.

Sulge