/>

Garmin esindus Eestis - tule liitu klubiga.
Maksa hiljem 3 osas - 0€ sissemakse, 0€ lisatasu 

Rait Ratasepp: ANALÜÜS ON EDUKA SOORITUSE VÕTI

Aasta alguses on paslik ja viimane aeg möödunud aasta tegemised kokku võtta, et teada saada, mida ja kui palju täpselt sai tehtud, mis meetodid toimisid ja mis mitte, mida tuleks või tasuks muuta jne. Varasemate tegemiste võrdlemisele ja analüüsimisele panen ma suurt rõhku ning kindlasti on see üheks põhjuseks, mis on aidanud mul mu keha toimimist tundma õppida ning seada õigeid ajalisi eesmärke. Lisaks aastapõhisele kokkuvõttele meeldib mulle hoida silma peal ka oma sporditegemistel läbi aegade. See perspektiiv toob hästi esile ultrasporti ilmestavad aspektid nagu sportides läbitud kilomeetrid, selle kestus, kulutatud ja tarbitud energia jne.


Pildi autor Jakob Meier.

Ilmestamaks ultraspordile omaseid suuri arvnäitajaid, toon mõned koondkarakteristikud ka siin blogis ära. 

Kuigi omal käel jooksmist (st kooli kehalise kasvatuse tunnid ei lähe arvesse) hakkasin vaikselt harrastama 1998. aastal, ei täheldanud ma paar esimest aastat numbreid üles. 2000. aasta suveks oli jooksupisik mind juba korralikult nakatunud ja treenima sai hakatud eesmärgipäraselt. Sellest ajast kuni tänaseni olen kokku jooksnud 75 041 km. 

75 041 km-st koguni 71,76% ehk 53 851 kilomeetrit olen jooksnud viimase 10,5 aastaga ja kasutades Garmini seadmeid. Nimelt Garmin Connect treeningpäevikust on näha, et esimene sissekanne pärineb 18. juulist 2012 ja et minu esimene kell oli Garmin Forerunner 910 XT . 

Eelnimetatud 53 851 km hõlmab endas 3277 eraldiseisvast jooksutrenni keskmise pikkusega 16,4 km. Selle distantsi läbimiseks kulus mul kokku 4344 tundi, mis teeb keskmiseks jooksukiiruseks 4.50 min.sek/km (ehk 12,4 km/h)

Viimased seitse aastat (2015 kuni 2022) on mu aastane jooksu kilometraaž ületanud nelja tuhande kilomeetri piiri, jäädes vahemikku 4329 kuni 8008 km.

Viimaks ka üks mu enda poolt peetav maratonide jooksmise arvestus. Nimelt tänaseks olen jooksuvõistlustel, ultrajooksudel, endale korraldatud maratonide jooksmise katsumustel, treeningutel ning täispikkade ja ultratriatlonite raames jooksnud kokku 311 maratoni. Teisisõnu 311 korral olen ühtejutti jooksnud 42 või enam km. Näiteks Haanja Ultra100 raames joostud 100 km andis arvestusse 2 maratoni või 64 km pikkune treeningjooks andis arvestuses ühe maratoni. 

Arvesse jätsin võtmata kõik need paljud korrad, mil ma olen jooksnud ühes päevas kokku küll enam kui maratoni, kuid tegin seda kahe, kolme või koguni nelja jooksuna. Nimetan seda jooksude poolitamise meetodiks, mis on olnud mu ultrakatsumusteks valmistumisel kesksel kohal.

Kasutame küpsiseid ning Google Analyticsit veebisaidi liikluse ja statistika analüüsimiseks. Loe lähemalt.

Sulge