/>

Garmin esindus Eestis - tule liitu klubiga.
Maksa hiljem 3 osas - 0€ sissemakse, 0€ lisatasu 

10 Garmini nutikella funktsiooni, mis töötavad paremini, kui kannad kella ka magamise ajal

Kas Sa mõistad seda või mitte, aga magamise ajal toimub Sinu kehas palju protsesse. Sinu ajurakkude vahelised ühendused reorganiseerivad, rakud taastuvad, energiatase taastub ning molekulid, nagu hormoonid ja valgud, vabanevad – seda kõike siis, kui Sa läbid erinevaid unefaase.

Seega on mõistlik, et kui soovid tervikliku pilti oma keha toimimisest, jälgida oma füsioloogilisi näitajaid ka une ajal. Sellepärast on oluline, et kannaksid oma Garmini nutikella voodis; saad  kasutada selliseid funktsioone nagu une skoor või sisseehitatud äratuskell ja näed ka muude andmete täpsuse paranemist, mis nõuavad ööpäevaringset jälgimist, et anda õige pilt Sinu keha toimimisest.
Vaatame mõnda Garmini nutikella funktsiooni (mis on seadmeti erinevad), mida unerežiim mõjutab.

1. Une skoor

OK, see funktsioon on ilmne. Garmini nutikellad on head, kuid need ei analüüsi Sinu une kvaliteeti öökapil või sahtlis. Une jälgimiseks pead oma kella kandma. Ja me soovitame Sul aja jooksul oma uneharjumustele tähelepanu pöörata. Magamisel ja unel on oluline funktsioon, mis on otseselt seotud füüsilise ja vaimse tervisega ning pidevat unepuudust seostatakse kõrge vererõhu, südamehaiguste, insuldi, halva vaimse tervise ja II tüübi diabeediga. Igal hommikul oma Garmini uneskoori kontrollides, saad kuue erineva teguri põhjal hinnangu selle kohta, kui hästi öösel magasid, võimaldades Sul teha muudatusi, nagu näiteks varasem magamamineku aeg või vähem kofeiini kogu päeva jooksul.
Kas soovid näha, kuhu Sa unestatistika osas oma eakaaslastega sobitud? Analüüsisime, kui hästi Garmini kasutajad magavad – ja pole üllatav, et kvaliteetne uni tõi kaasa ka muid positiivseid näitajaid.

2. Keha aku (Body Battery) energia jälgimine

Garmini nutikelladele ainulaadne funktsioon Body Battery on Sinu isiklike energiaressursside reaalajas ülevaade. Firstbeat Analyticsi abil kajastab keha aku mõõtmine Sinu füüsilist aktiivsust, stressi, puhkust ja und ning seda, kuidas need mõjutavad Sinu energiataset. Skaalal 1–100 näitab Body Battery number, kui valmis oled igal konkreetsel hetkel väljakutsega tegelema või vajad hoopis puhkust. Kvaliteetne uni on keha jaoks kõige väärtuslikum aeg taastumiseks, seepärast pead kandma kella ka magamisel, et jälgida, kui tõhus see taastumine Sinu keha jaoks on.

3. Südame löögisagedus puhkeolekus (Resting Heart Rate)

Garmini nutikellad pakuvad kogu päeva südameseire andmeid, kasutades Garmin Elevate südame löögisageduse tehnoloogia andurit, mis on Sinu Garmin nutikella tagaküljele sisse-ehitatud optiline andur ja see tuvastab Sinu südame löögisageduse, valgustades läbi naha rohelist tuld, mida peegeldavad punased verelibled veresoontes. Südame löögisageduse jälgimiseks on palju olulisi põhjuseid ja üks neist on puhkepulsi (RHR) teadmine.
RHR on SInu südamelöökide arv minutis (bpm), kui keha on puhkeseisundis. Garmini kantavad seadmed mõõdavad RHR-i tavaliselt magamise ajal, tavaliselt enne ärkamist. Täiskasvanute puhul võib RHR varieeruda vahemikus 60–100 lööki minutis, kuigi Garmini andmed näitavad, et mida aktiivsem inimene on, seda madalam on tema RHR. Madalam RHR peegeldab tavaliselt kardiorespiratoorset vormi, kvaliteetset und ja vähest stressi – kuid kõige täpsema näidu saamiseks pead une ajal kella kandma.

4. Südame löögisageduse varieeruvuse (HRV) olek

HRV on veel üks oluline näitaja, mille mõõtmiseks kasutab Garmini tehnoloogia Sinu südame löögisagedust. Võib-olla pole Sa seda märkand, et Sinu süda ei löö regulaarselt – see pole metronoom. Iga südamelöögi vahel on erinev ajavahemik ja kuigi need muutused ei ole tavaliselt dramaatilised, annavad need Sinu keha kohta olulist teavet. Neid ajamuutusi reguleerib Sinu närvisüsteem ja HRV staatuse muutused võivad näidata, kui hästi Su keha reageerib stressile ja lõõgastumisele. Nende nihete analüüsimine aitab luua aluse stressi jälgimiseks, keha aku (Body Battery) jälgimiseks ja une jälgimiseks, kuid see kogu analüüs võtab aega. Selleks, et kell annaks Sulle HRV staatuse, peate seda regulaarselt üleöö kandma vähemalt 3 nädalat. See määrab kindlaks HRV algtaseme, mille põhjal saab tulevikus võrrelda und ja magamist. Garmini nutikellad mõõdavad Sinu HRV olekut ainult une ajal – nii et kui Sa kasuta kella magamise ajal, ei saa Sa sellest funktsioonist kasu.

5. Pulse Ox (Pulssoksümeetria- verehapniku jälgimine)

Ühilduvad Garmini nutikellad võivad toimida pulssoksümeetritena ja hinnata, kui palju hapnikku on Sinu vereringes igal ajahetkel, kui hapnik ringleb vereringesüsteemis mööda keha. Kuigi Garmini nutikellad ei ole mõeldud meditsiiniliseks otstarbeks, saad sisse lülitada funktsiooni Pulse Ox, et mõõta hapnikurikast verd magamise ajal, andes ülevaate sellest, kui hästi Su süda, kopsud ja veri koos töötavad. Kui märkad midagi, mis näib Pulse Ox näidu juures kummaline, saad murega pöörduda tervishoiutöötaja poole, et teha kindlaks täiendava uurimise vajadus.

6. Treenitustase

Garmini treeningoleku funktsioon on tööriist, mis võimaldab sportlastel näha, kui tõhusalt nad treenivad. Ühilduvad Garmini kellad võtavad vastu hulgaliselt igapäevaseid andmeid, sealhulgas Sinu VO2 max, HRV olek ja treeningute maht, et anda lisaks konkreetsetele juhistele ka igakülgne ülevaade Sinu isiklikust vormist ja aidata Sul oma eesmärke saavutada. Sulle kuvatakse üks 10 olekukategooriast, mis ulatuvad tipptasemest kurnatuseni – ja mida rohkem andmeid, seda parem. Kui hästi Su keha reageerib kõikidele olukordadele, sealhulgas unele, on Sinu üldise vormisoleku oluline näitaja.

7. Taastumisaeg

Ühilduvate Garmini nutikellade taastumisaja funktsioon annab isikupärastatud ülevaate sellest, kui kaua kulub enne, kui Su keha on tehtud tööst täielikult taastunud. Loomulikult on une jälgimise andmed siin olulised, sest uni on Sinu keha taastumise oluline tegur. Eriti halb ööuni pikendab soovitatud aega enne järgmist rasket treeningut, samas kui mõned kvaliteetsed uned võivad aidata Sind kiiremini õigele järjele tagasi saada.

8. Igapäevased soovituslikud treeningud

Valitud Garmini GPS-kelladel ja rattakompuutritel saadaval oleva igapäevase soovitatud treeningu funktsiooni eesmärk on parandada Sinu vormisoleku taset ja saavutada optimaalne treeningkoormus, valides igapäevased jooksu- või rattatreeningud, mis on loodud pakkuma just õiget väljakutset. See, kui keeruline on väljakutse, otsustatakse, võttes arvesse mitmeid tegureid, sealhulgas Sinu praegune treeningkoormus, koormuse fookus, taastumisaeg, hiljuti tehtud treeningute profiil ja – arvasite ära – uneandmed. Sest mõnikord eristab hea (või halb) ööuni selle, mis on piisavalt keeruline ja mis on peaaegu võimatu.

9. Treeningu valmidus

Isegi kui Sinu treenitustase on hakanud langema, ei tähenda see, et oleks aeg hakata 110% pingutama. Kasutades peamiselt eelmise öö une jälgimise andmeid ja hiljutiste tegevuste taastumisvajadusi, samuti Sinu ägedat treeningkoormust, HRV olekut, uneajalugu ja stressiajalugu, teeb Garmini treeningvalmiduse funktsioon täpselt seda, mida kirjeldab – see ütleb Sulle, kui valmis on Su keha raskeks treeninguks. Piiride ületamine enne, kui keha on selleks valmis, võib Sulle rohkem kahju teha kui aidata, seega võib uneandmetest parema ülevaate saamine aidata täpselt kindlaks teha, millist tüüpi treening Sinu vajadustele kõige paremini sobib.

10. Reaalajas vastupidavus

Ühilduvate Garmini kellade vastupidavusfunktsioon aitab kirjeldada Sinu suutlikkust hea või kehva soorituse saavutamiseks. Mõõdetuna skaalal 0–100%, SInu vastupidavuse skoor peegeldab seda, kui kaua võid praeguse pingutusastme juures mõistlikult jätkata. Kui mängus on vastupidavus väsimusele, siis loomulikult ka uni. Sinu reaalajas vastupidavuse arvutamiseks võtab Garmin nutikell arvesse Sinu füsioloogilisi näitajaid, sealhulgas nii hiljutist kui ka pikemaajalist tegevuste ajalugu ja treeningu taset.

Garmini nutikellaga on füsioloogiliste andmete maailm Sinu käeulatuses – või täpsemalt randmel – seni, kuni otsustad seda kanda. Järgmine kord, kui poed põhku, jäta kell kindlasti käele, et see saaks oma tööd parimal viisil teha. Kas Sul pole veel Garmini nutikella? Kõik on korras – me ei mõista kohut. Saad selle siin parandada, et koguda rohkem teavet oma harjumuste ja nende mõju kohta Sinu kehale. Sest mida rohkem tead, seda paremini saad treenida.

Kasutame küpsiseid ning Google Analyticsit veebisaidi liikluse ja statistika analüüsimiseks. Loe lähemalt.

Sulge