Kõik erinevad rakud su kehas vajavad hapnikku, et korralikult toimida. Su vereringe, kaasa arvatud süda, kopsud ja veri, kõik töötavad koos, et tuua hapnik väliskeskkonnast su rakkudesse.
Hapnik võetakse õhust, mis täidab su kopsud, kui sa sisse hingad. See segatakse su verre ja surutakse läbi keha iga südamelöögiga. Pulssoksümeeter mõõdab, kui palju hapnikku (võrreldes maksimaalse võimekusega) sinu veres on, kui see su kehas ringleb.
Kui kujutad ette, et veri on nagu rong ja hapnik nagu reisijad selles rongis, siis pulssoksümeeter annab sulle teada, kui palju rahvast on rongis võrrelduna maksimaalse rongi täituvusega. Kui iga rongiiste on hõivatud, siis rong töötab 100% võimsusega.
Ühilduvad Garmini kantavad seadmed kasutavad vere hapnikusisaldusele (perifeerne hapniku küllastumine, SpO2%) hinnangu andmiseks punase ja infrapuna valguse kombinatsiooni ning seadme tagaküljel asuvaid andureid. Üldiselt peaks see näit enamikus olukordades olema 95% või kõrgem, kuid seda võivad mõjutada kõrgus merepinnast, tegevus ja inimese enda tervis. Näitu alla 90% võidakse pidada madalaks, lähtudes Mayo kliiniku andmetest.
See seade ei ole mõeldud meditsiiniliseks kasutuseks ning kõikidele küsimustele su pulssokümeetria näitajate kohta peaks vastama su arst või kvalifitseeritud tervishoiuspetsialist. Pulssoksümeetria ei ole Garmini seadmetes saadaval kõikides riikides.