/>

Garmin esindus Eestis - tule liitu klubiga.
Maksa hiljem 3 osas - 0€ sissemakse, 0€ lisatasu 

Aeroobse treeningu efektiivsus

Aerobic Training Effect

Aeroobne treening:

  • arendab aeroobse energia tootmist
  • kasutab energia saamiseks rasva
  • annab vastupidavust ja võhma
  • pikendab sooritusvõimet

Garmini valitud seadmetes saadaolev funktsioon mõõdab treeningu aeroobset kasu, mis peaks olema korrelatsioonis vormi oodatud paranemisega. Pärast vaevanõudva jooksu lõpetamist on tõenäoline, et tulemuseks on suurem annus aeroobset treeningut ning seeläbi ka treeningu suurem mõju. Kuidas on see teave sinu jaoks kasulik? Treeningu efektiivsuse funktsioon kasutab sinu pulsisagedust ja mõõdab selle alusel, milline on treeningu kumulatiivne mõju intensiivsus sinu aeroobsele vormile, ning annab hea info selle kohta, kas hoiad või parandad oma praegust vormi.

Aeroobse treeningu efektiivsuse funktsioon on põhimõtteliselt sama, mis varasemate Garmini kellamudelite treeningu efektiivsuse funktsioon. Ainus erinevus on see, et skaalat on veidi muudetud, et arvestada nende väga lühikeste ja kergete harjutustega, millel, olgem ausad, sisulist mõju treeningul pole. Teisisõnu, lisasime skaala alumisse otsa taseme „0“.

Kui täpne olla, on aeroobse treeningu efektiivsus treeningul kumuleerunud liigne treeningjärgne hapnikutarbimine (EPOC), mis on märgitud skaalal 0 kuni 5, mis kajastab füüsilise vormi taset ja treeningharjumusi. Tavaliselt on nii, et mida paremasse vormi saad, seda rohkem pead treenima, et vormi paranemist märgata. Seega, kui sa pole vormis, siis võisid treeningust, mille EPOC oli 60 ml-O2/kg, palju kasu saada, kuid kui oled end suurepärasesse vormi viinud, ei pruugi sellest kuigi palju kasu olla. Seda tõsiasja kajastab treeningu efektiivsus, mis näitab esimesel juhul suuremat arvu kui teisel.

Märkus. Treeningu efektiivsuse skaala aeroobse ja anaeroobse treeningu korral: 0 – puudub, 1 – väike, 2 – säilitav, 3 – paranev, 4 – tugevalt paranev, 5 – ülepingutus.

Kasutame küpsiseid ning Google Analyticsit veebisaidi liikluse ja statistika analüüsimiseks. Loe lähemalt.

Sulge