/>

Maksa hiljem 3 osas - 0€ sissemakse, 0€ lisatasu

Jana Teder

Olen elu jooksul tegelenud erinevate spordialadega ja täna võin öelda, et tegelikult on kõikidel nendel olnud oma osa minu kujundamisel. Kuid oma tänase suure kirega, jõusaaliga tegin tutvust 2014 aasta alguses ning 2016 aasta detsembris olles 38-aastane seadsin eesmärgiks saada ennast 40. eluaastaks vormi. Elu viis aga fitnessilavale ja saatus on minu sportlase teekonda soosinud.

2019 aasta lõpuks olin paljude teiste medalite kõrvale koju toonud neli Eesti meistritiitlit, Põhjamaade meistritiitli, EM-i ja MM-i hõbemedalid ning 2019 aasta viimaselt võistluselt ka maailmameistri tiitli.

Mulle meeldib ennast piiride lähedale ja isegi üle piiride lükata ning oma loomult ka hästi analüütiline. Igapäevaelus olen strateegiaosakonnas protsessijuht ja toetan asutuse kvaliteedijuhtimist olles haldusprotsesside eestvedajaks ning suunanäitajaks, seega jah, see analüütilisus kandub üle ka minu sportlase-ellu. Ma olen numbrite inimene ja mitte ainult seepärast, et see on huvitav, vaid selleks, et teada, mis on tulemas. See toetab hästi palju justnimelt kriitilistel hetkedel, kui tunned, et kontrolli ei ole. Näiteks, kui ma olen võistluseks ettevalmistumisel ja tundub, et ma ei ole oma vormiga veel seal, kus ma peaksin olema, siis ma võtan oma eelmise hooaja tabelid ja numbrid ette ning vaatan täpselt, mis seis oli, mida tegime ja mis on võimalikud lahendused. Tervisenäitajate jälgimine on ülioluline, sest kõik minu viis jõusaalitreeningut nädalas on koos treeneriga ja igal korral annan endast maksimumi. Vähemaga lihtsalt ei suuda tipus võistelda. Bikiinifitnessi tase on aastatega tõusnud meeletult - see aga toob kaasa ületreenimise ohu.

2017 aasta algusest on mulle numbreid tootnud Garmin Vivosmart HR – käinud minuga kaasas nii jõusaalitreeningutes, pikkadel jalutuskäikudel ja ka mägedes matkamas. Garmin Connect’i rakendus annab mulle palju infot analüüsimiseks ja maksimaalsete tulemuste saavutamiseks.

2020 aasta alguses liikusin amatööridest elukutseliste sportlaste hulka ning sellega seotult tekkis ka mõte uuendada oma „treeningukaaslast“ :). Team Garmin Eestiga liitudes sai minu uueks sõbraks Garmin Fenix 5s, mille abil tõuseb kindlasti ka mu treeningute ja koormuse analüüsimine uuele tasemele. Kui minu esimeseks eesmärgiks oli jõuda PRO-lavale ja tunda ennast nagu üks kõige paremate seast, siis juba esimene hooaeg proffide seas tõi mitu suurt üllatust ning täna kaunistab mu auhinnariiulit ka hõbedane, 700g kaaluv maailmameistrivõistluste medal, millel ilutseb tekst justkui unenäost - IFBB Elite PRO … WORLD PRO CHAMPIONSHIPS

Jana kasutab: VENU 2S

Vaata Jana tegemisi: 

Instagram: instagram.com/janateder

Facebook: facebook.com/JanaTederBikiniAthlete

 

Kasutame küpsiseid ning Google Analyticsit veebisaidi liikluse ja statistika analüüsimiseks. Loe lähemalt.

Sulge